Wakacje bliżej niż dalej ciepło lata zbliża się krok za krokiem. Ja już chce wygrzewać się na ciepłej plaży i słuchać szumu morza, które obija się o brzeg. Taki wypoczynek zdecydowanie polepszy moje samopoczucie i odseparuje mnie od codziennych spraw, które kotłują się na mojej głowie. Odpoczynek na całego jest idealną inwestycją, by pobyć tylko samemu ze swoimi marzeniami i myślami na przyszłość.
Tym miłym akcentem zapraszam dzisiaj na ciekawy artykuł, który zainteresuje kobiety, co lubią dbać o swoje piękne włosy.
W dzisiejszym artykule chcę przyjrzeć się bliżej olejowi z wiesiołka, który ma dobre właściwości dla włosów. Tak się składa, że jestem włosomaniaczką, która lubi dbać o swoje włosy więc i tę metodę pielęgnacyjną muszę wypróbować koniecznie u siebie. Najlepszym sposobem na wypróbowanie go jest dowiedzenie się tego, czym jest olej z wiesiołka i do czego służy.
Zapraszam do czytania 🥰
Co to jest olej z wiesiołka?
Wiesiołek to roślina polna o drobnych żółtych kwiatkach. Można z niej uzyskać właśnie olej z wiesiołka, który jest tłoczony na zimno, dzięki czemu ma on więcej właściwości, które zawierają w składzie nasycone kwasy tłuszczowe. Właśnie z tego względu ma dużą moc w pielęgnacji i regeneracji włosów. Wiesiołek to silny i naturalny kosmetyk. Jest on szeroko przebadany i stosowany od lat w recepturach kosmetyków na włosy i skórę. Właściwości oleju z nasion wiesiołka są naprawdę imponujące.
Olej z wiesiołka zawiera dużo kwasów tłuszczowych, oleinowy, palmitynowy i stearynowy, fitosterole, białka bogate w aminokwasy, enzymy, witaminę E, cynk, selen, magnez i wapń.
- Fitosterole — stymulują syntezę kolagenu, co gwarantuje zdrowe oraz mocno osadzone w cebulkach włosy.
- Aminokwasy — biorą udział w regeneracji zniszczonych włókien włosa.
- Witamina E — spowalnia starzenie się włosów.
- Cynk — hamuje wypadanie włosów i łysienie, stymuluje cebulki włosowe do wzrostu.
- Selen — jest przeciwutleniaczem, może ograniczać ilość siwych i suchych włosów.
- Wapń — niedobory także powodują wypadanie.
- Magnez — wspomaga działanie aminokwasów tworzących cenną dla włosów kreatyny.
Problemy z włosami co robić? Wypróbuj olej z wiesiołka!
Najlepiej zacząć używać olej z wiesiołka. Olej jest bowiem zahamować nadmierne wypadanie włosów przez różne stany zapalne. Przy używaniu oleju z wiesiołka nasze włosy zdecydowanie szybciej będą się regenerować i będą miały większy porost. Ponadto wszystkie składniki, które znajdują się w tym oleju przy skutecznej i codziennej pielęgnacji włosa, są niezbędne do prawidłowego utrzymania zdrowych cebulek włosów.
Olejowanie włosów dobrze wpływa na ich efekt po stosowaniu, czyli są zdrowsze, miękkie w dotyku i mają naturalny blask. Obecność tych kwasów tłuszczowych w tym oleju zapobiega przesuszaniu włosa po wszelkich eksperymentach z suszarką czy prostownicą.
Oczywiście można też użyć oleju do suplementacji swojego organizmu, czyli od środka. Stosując go w codziennej diecie doustnie możne on dużo zdziałać, ponieważ poprawi stan naszych włosów. Poprzez zmniejszenie kruchości włosa i jego rozdwojone końcówki.
Olej z wiesiołka jest polecany również do poprawy rośnięcia włosa. Szczególnie gdy wykonamy masaż przy samym skalpie głowy, który pobudzi receptowy do wzrostu włosa. Masaż również dobrze wpływa na skórę głowy, dzięki czemu zmniejsza się przesuszanie skóry głowy oraz jest uregulowana praca gruczołów łojowych.
Olej ma zdecydowanie wiele zalet, o których można nie wiedzieć. Olej pomoże osobom, co mają ciągły problem z nawrotem łupieżu, dlatego ten specyfik jest dla Was. Zapewnia on zapobieganie powstawaniu chorób egzemy, łuszczycy czy łupieżu.
Te i inne właściwości są warte uwagi i z pewnością przekonają się o tym borykające się z problemami włosów.
Plusy stosowania oleju z wiesiołka!
- Olej działa przeciwzapalnie i przyspiesza gojenie się ran.
- Zmniejsza trądzik.
- Obniża cholesterol we krwi oraz zapobiega miażdżycy.
- Łagodzi bóle stawowe i reumatyczne.
- Wzmacnia układ odpornościowy i tworzy barierę ochronną przed wirusami.
- Przy regularnym i długotrwałym stosowaniu oleju z wiesiołka wspomaga zahamowanie rozwoju cukrzycy i jej powikłań.
- Jest idealnym wsparciem w walce z nadwagą, szczególnie u kobiet. Ponadto olej ma właściwości żółciopędne i reguluje proces przemiany materii.
- Pomaga utrzymać jędrność i elastyczność skóry.
- Redukuje egzemy skórne. Usuwa też toksyny i zapobiega destrukcyjnemu działaniu wolnych rodników.
- Ma duży wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego – wiesiołek wpływa pozytywnie na nastrój, pamięć i sprawne myślenie.
- Skuteczny w regulacji układu rozrodczego, czyli reguluje bolesne miesiączki i wahania hormonalne.
- Może być stosowany w celu łagodzenia bólu piersi.
- Dużym Plusem przy stosowaniu oleju jest to, że włosy są miękkie i błyszczące, przestają wypadać, jest wzrost nowych włosów baby hair, końcówki włosów nie rozdwajają się, nie ma śladu po łupieżu, jest większa objętość i łatwe rozczesywanie włosów, włosy o wiele mniej się przetłuszczają.
Masz łupież, użyj Oleju z wiesiołka!
Wiele z nas ma tendencję do łupieżu na głowie, który często powraca i jest to ogromny problem. Dlatego warto w swojej pielęgnacji zastosować właśnie olej z wiesiołka, który zapewni ulgę w uciążliwym swędzeniu, który często towarzyszy łupieżowi.
Roślina ta ma działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze. Stosowanie oleju z pewnością ureguluje pracę gruczołów łojowych. U osób co stosują go regularnie, łupież rzadziej występuje, ponieważ jest wyrównany poziom sebum i pH skóry na głowie.
Jak nakładać olej na włosy?
Olej z wiesiołka najlepiej aplikować na czystą skórę głowy na około 50 minut. Można również zastosować lepszą wersję i pozostawić na całą noc. Najlepszą metodą na aplikacje oleju jest butelka z pipetą lub kroplomierzem. Która wyznaczy nam odpowiednią dawkę oleju. Wystarczy naprawdę nie wiele, bo tylko kilka kropli na skalp.
Po aplikacji oleju można wmasować produkt w skórę około 3-5 minuty. Wtedy dodatkowo pobudzimy krążenie naszej skóry.
Po wykonaniu zabiegu można zmyć olej ze skóry głowy. Najlepiej spłukać letnią wodą z dodatkiem łagodnego szamponu do danego typu skóry głowy.
Jak dawkować olej z wiesiołka?
Jak już wcześniej wspominałam, olej z wiesiołka nadaje się zarówno wewnętrznego użycia, jak i zewnętrznego. Przyjmowana dawka to 1 łyżeczka dwa razy dziennie. Jeśli nie wiesz, jaka porcja będzie właściwa we wspomaganiu leczenia danego schorzenia, zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Taki produkt można kupić w każdym sklepie zielarskim lub w aptece. Preparat może być w formie kapsułek lub płynnej w butelce. Gdy już otworzymy olej z wiesiołka najlepiej przechowywać go w lodówce i spożyć do daty ważności.
Olej z wiesiołka można również dodawać do potraw przygotowanych na zimno np. do sałatek, sosów. Olet ten nie nadaje się jednak do smażenia czy gotowania. Takich technik trzeba unikać.
Podsumowanie:
Z tej niepozornej rośliny pozyskujemy olej z wiesiołka, który uchodzi za zdrowy składnik dla zdrowia człowieka. Ten olej jest zdecydowanie numerem jeden w pielęgnacji włosów i nie tylko. Olej ma niezwykłą moc w pomocy naszemu organizmowi. Warto po niego sięgać nie tylko ze względu na włosy, ale również dla samych siebie by nasze zdrowie było w lepszej kondycji.
To tyle w dzisiejszym wpisie na blogu. Zapraszam do odwiedzenia również innych tematów, które Ciebie zainteresują.
Jeżeli macie do polecenia ciekawe tematy czy kosmetyki, którym warto się przyjrzeć bliżej i je opisać to piszcie do mnie w komentarzach, jak również na skrzynkę e-mail 🙂