Blog z Recenzjami Kosmetycznymi

25 października 2021
Witajcie na blogu CzarKosmetyków!

Dzisiaj mamy piękny słoneczny dzień. Trzeba korzystać z pogody, jak tylko się da. Bo później przyjdzie zima i będziemy siedzieć w domach i patrzeć przez okno jak pada śnieg. Póki co mamy piękną złotą jesień. Warto nawet i codziennie wyjść na zewnątrz i posiedzieć z kubkiem dobrej kawy na słoneczku oraz złapać witaminę D.

Dobrze moi drodzy nie przedłużając, zapraszam dzisiaj na wpis kosmetyczny.

Dzisiaj chciałabym się przyjrzeć bliżej Kolagenowi. Zastanawiałyście się kiedyś dokładnie nad tym, co to jest kolagen i na co on wpływa? Do czego jest nam potrzebny i czy dobrze, że jest? No właśnie na te pytania postaram się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie blogowym 🙂

3..2..1 Zaczynamy!

Co to jest kolagen?

Co to jest kolagen?


Jest to budulec wszystkich tkanek naszego ciała. Dzięki kolagenowi nasza skóra jest jędrna i gładka a kości mocne. Kolagen produkowany jest przez nasz organizm. Jest to białko składające się z łańcuchów aminokwasów, które stanową 30% naszego ciała. Kolagen wpływa również na prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego, trawiennego oraz kondycję stawów.

Kolagen chroni narządy wewnętrzne takie jak nerki, żołądek czy wątroba. Odgrywa też istotną rolę w układzie immunologicznym, wspierając obronę organizmu przed drobnoustrojami, toksynami oraz komórkami rakowymi.

Jednak im jesteśmy starsi, tego kolagenu nam ubywa, ponieważ organizm produkuje go mniej. I to sprawia, że na naszej skórze pojawiają się pierwsze oznaki starzenia oraz problemy ze stawami.


Czy wiesz, że:


Po 25 roku życia produkcja kolagenu w organizmie stopniowo spada. Mogą już w tym wieku pojawiać się pierwsze zmarszczki. Wczesna pielęgnacja to rodzaj inwestycji, która zwróci się z nawiązką po latach.


Czy w jedzeniu można znaleźć kolagen?


Tak! Kolagen znajdziemy w posiłkach, które jemy na co dzień i używamy w swojej diecie. Są to między innymi żelatyna spożywcza, kurze łapki, podroby i inne. Takie produkty są polecane osobą, co mają reumatoidalne zapalenie stawów. Kolagen można znaleźć w produktach zawierający koenzym Q10, czyli na przykład rośliny strączkowe, ryby czy kiełki pszenicy. Można również zaopatrzyć się w suplementy diety i dodatkowo wzmacniać organizm przez łykanie kolagenu jako suplement diety.


Suplementacja kolagenem, od czego zacząć?


Suplementacja doustna jest polecana pacjentom, co mają problem z poruszaniem się, czyli mają schorzenia stawów i kości. Oraz dla osób co są sportowcami i chcą być w dobrej kondycji. W aptekach jest dużo rodzajów takich preparatów na stawy. Mogą być one w postaci tabletek, proszku do rozpuszczania czy też w ampułkach z gotowym płynem do wypicia. Najlepiej wybrać taki suplement diety gdzie jest w składzie dużo kolagenu, który przyswaja nasz organizm.


Jak działa kolagen w organizmie?


Dzięki używaniu kolagenu w diecie stawy są lepiej nawilżone, co spowalnia proces degeneracji. Niedobór kolagenu sprawia, że więzadła są słabsze, a struktura w torebkach stawowych jest cienka, co powoduje ból i poruszanie się. Działanie kolagenu pozytywnie poprawia jakość życia.

Kolagen ma dobry wpływ na układ krwionośny. Przede wszystkim pomaga kontrolować jakość krążenia i ciśnienie krwi w organizmie. Minimalizuje ryzyko wystąpienia innych chorób. Dobrze również działa na układ trawienny przy regeneracji uszkodzonych jelit czy w leczeniu refluksu.

Ciekawym zastosowaniem kolagenu jest to, że działa on na zwolniony metabolizm. Kolagen przemienia glukozę w energie, dzięki czemu można łatwiej pozbyć się zbędnych kilogramów.


Picie kolagenu codziennie – efekty


Po stosowaniu kolagenu można zauważyć różnicę, że nasza skóra jest jędrna, elastyczna i wygląda młodziej. Picie kolagenu spowalnia proces starzenia się, a widoczne zmarszczki zostaną zniwelowane. Poprzez regularne picie kolagenu poprawia się również stan włosów, które są gęstsze oraz paznokci, które się nie rozdwajają.


Podsumowanie:


Kolagen jest bardzo potrzebny nam do funkcjonowania z tego względu, że pomaga nam w funkcjonowaniu organizmu. W pewnych granicach naszego życia potrzebujemy kolagenu z tego względu, że się starzejemy i potrzebujemy, by był w naszym organizmie. Szczególnie jeżeli chodzi o stawy, które sprawiają, że możemy chodzić, wtedy kolagen daje nam opiekę nad naszymi stawami.

Jeżeli macie ciekawe tematy, którym warto się przyjrzeć bliżej i je opisać to piszcie do mnie w komentarzach, jak również na skrzynkę e-mail 🙂
Dziękuję za poświęcony czas i do zobaczenia w następnym wpisie 🙂
Izabela

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

© Copyright 2024 czarkosmetykow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin. Polityka prywatności. Design by Modest Programmer