Blog z Recenzjami Kosmetycznymi

30 sierpnia 2021
Witajcie na blogu CzarKosmetyków!

Dzisiaj chciałabym poruszyć ważną kwestię, a mianowicie temat pokrzywki na ciele. Pewnie każdy z Was miał chociaż raz pokrzywkę w swoim życiu. Jest to bardzo niekomfortowe przez taką chorobę przechodzić. Ponieważ sama przez nią przechodziłam. Czułam się źle z tym, że muszę przez to przechodzić. Dlatego chciałabym opowiedzieć Wam moją historię, jak to u mnie się zaczęło z pokrzywką.

Zapraszam do czytania 🙂

Będąc już po skończeniu szkoły, zaczęłam pierwszą pracę w pewnym biurze. W którym jak się dowiedziałam, miałam przeglądać dokumenty i je archiwizować. Po 2 miesiącach na moich rękach pojawiła się pokrzywka. Była ona wszędzie na moich dłoniach i palcach. Było mi przykro, że taka przykra rzeczywistość mnie spotkała.

Szybko udałam się do lekarza, który stwierdził, że jest to pokrzywka. Sam lekarz złapał się za głowę, że nikt z pracowników mojej ówczesnej firmy nie zareagował na takie zdarzenie, jakie miało miejsce. Wtedy sama zrozumiałam, że trzeba zrezygnować z takiej pracy.

Po tym incydencie pokrzywka nie znikła. Raczej była w stanie uśpienia. Były momenty, że po lekach znikała i przez pół roku jej nie było. A potem zaś był nawrót choroby. Niestety od tego czasu mam problem, by dojść do pełnej sprawności z moimi dłońmi.

Opisuje tę sytuację tu na moim blogu, ponieważ chcę pokazać Wam pokazać, jakie czyhają nas zagrożenia nie tylko w pracy. Z przykładowego przekładania dokumentów można nabawić się choroby. Mogą być to nawet miejsca, w których się nie spodziewany, że możemy się zarazić.

Dlatego trzeba być bardzo ostrożnym na każdym kroku swojego życia. I liczyć się z tym, by wyjść z opresji cało. Niestety takie sytuacje uczą nas, że czasami choroba zostaje z nami na całe życie nawet uśpiona.

Leki na pokrzywkę bez recepty. Trzy sprawdzone produkty apteczne

Co to jest pokrzywka?


Jest to choroba, która występuje na skórze. Pod wpływem jakiegoś czynnika tworzą się wypukłe bąble otoczone zaczerwienieniem. Bąble przypominają zmiany, które powstają pod wpływem kontaktu skóry z rośliną pokrzywą. Dlatego tak ją nazywamy.

Pokrzywka powoduje silny świąd skóry, pieczenie i jest bolesna. Może ustąpić sama lub poprzez zażycie leków przeciwhistaminowych. Pokrzywka może być wywołana przez reakcje alergiczne np. uczulenie na sierść kota lub reakcje niealergiczne np. poprzez zażywanie leków, lub też innych czynników. Tych skutków jest naprawdę wiele. U około 20% ludzi w ciągu życia pojawiają się bąble na skórze. Przewlekła pokrzywka występuje głównie u dorosłych niż u dzieci. Głównie ta przypadłość dotyka kobiet niż mężczyzn.


Czy możliwe jest wyleczenie pokrzywki?


U chorych z pokrzywką ostrą objawy cofają przed upływem 6 tygodni, lecz 5% chorych z pokrzywką ostrą mają zmiany na ciele i mogą przechodzić w stan przewlekły. Pokrzywka przewlekła ustępuje w przeciągu 1 roku. Niemniej jednak objawy nadal są obecne po upływie nawet 5 lat.

Tutaj chciałabym przedstawić 3 produkty apteczne bez recepty, które pomagają mi w leczeniu pokrzywki. Oczywiście nie stosuje ich ciągle tylko wtedy gdy wystąpi reakcja alergiczna, to wtedy zażywam lekarstwo.

1. Zyx Bio — Jest to lek przeciwhistaminowy II generacji oraz przeciwalergiczny. Lek jest stosowany w leczeniu objawów związanych z alergią (np. zapaleniem błon śluzowych nosa) oraz z objawami pokrzywki. Lek głównie jest dostępny dla dorosłych, dzieciom poniżej 6 roku życia nie powinno się go podawać. Produkt jest pomocny przy uczuleniach i przewlekłych działaniach pokrzywki. Zaletą jest to, że opakowanie z 7 tabletkami można dostać bez recepty, bez konieczności wizyty u lekarza. W przypadku zaopatrzenia się w większe opakowanie 28 tabletek jest konieczna recepta. Ten lek apteczny dobrze u mnie się sprawdza.

2. Amertil Bio — Jest to lek działający przeciwalergicznie. Ametil Bio może być stosowany u dorosłych, jak i u dzieci od 6 roku życia. Stosowany w łagodzeniu sezonowych objawów dotyczących zapalenia błony śluzowej oraz objawów pokrzywki. Lek wydawany jest bez recepty w dobrej przestępnej cenie. Można przyjmować rano, jak i w ciągu dnia. Opakowanie zawiera 10 tabletek powlekanych. Lek jest skuteczny w swoim działaniu przy świądzie skóry na tle alergicznym. Można go używać również jako środek łagodzący objawy użądlenia lub ukąszeń owadów.

3. Lirra Gem — Jest to lek przeciwhistaminowy II generacji. Leki I i II generacji, które działają dłużej. Stosuje się go z objawami zapalenia błon śluzowych nosa oraz pokrzywką, która trwa już od dłuższego czasu. Lek można przyjmować bez recepty, ale nie stosować dłużej niż 10 dni. Opakowanie zawiera 7 tabletek. Można je przyjmować niezależnie od pory dnia i posiłku. Jest to tani i dostępny w każdej aptece produkt. Stosować mogą go dorośli i dzieci po 6 rokiem życia – 1 tabletkę na dobę. Nie wolno przekraczać zaleconych dawek, jakie piszą na opakowaniu, ponieważ nie zwiększy to skuteczności leku, a może zaszkodzić naszemu zdrowiu i życiu.


Podsumowując:


Oczywiście taka terapia lekami musi być skonsultowana również z lekarzem. Nie możemy leczyć się samemu. Jeżeli lekarz wyraził na to zgodę, możemy być pewni, że leki nam pomogą, a nie zaszkodzą. Takie leki wykorzystywane w leczeniu pokrzywki są pomocne. Zmniejszają świąd skóry, zanikanie bąbli pokrzywowych. Oraz zdecydowanie jest szybsza rekonwalescencja skóry po podrażnieniach pokrzywki.
Dziękuję za poświęcony czas i do zobaczenia w następnym wpisie 🙂
Izabela

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

© Copyright 2024 czarkosmetykow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin. Polityka prywatności. Design by Modest Programmer