Blog z Recenzjami Kosmetycznymi

Witajcie na blogu CzarKosmetyków!

Lato już jest u nas! Sezon ten kojarzy się ze słońcem i częstym odkrywaniem ciała. Lubimy pokazywać się w krótkich mini sukienkach czy bikini na plaży, ale czy jesteśmy już gotowe, by pożegnać się z cellitem na lato? Z tą pomocą przychodzą do nas właśnie kosmetyki pielęgnujące kobiece ciało.

Dlatego w dzisiejszym wpisie na blogu chcę właśnie przyjrzeć się kosmetykom antycellulitowym do ciała. Zapraszam do czytania!

Modelowanie Sylwetki Kosmetykami Antycellulitowymi
Może za nim przejdziemy do pielęgnacji ciała kosmetykami antycellulitowymi, warto wspomnieć o następującym pytaniu.


Co to jest cellulit?


Cellulit to nic innego jak włókniste zwyrodnienie tkanki łącznej, które jest z nami kobietami w 90% naszego życia. Objawia się to pofałdowaniem skóry i pojawieniem się pod skórą zgrubień i guzów. Można zaobserwować, że cellulit występuje nadmiernie, gdy odkłada się woda w organizmie i jest zmniejszony metabolizm. Wtedy skóra staje się gąbczasta przypominająca powierzchnię pomarańczy skąd określenie "skórka pomarańczowa".

Cellulit nie pojawia się z dnia na dzień, on rozwija się etapami. Czyli przez przerost komórek tłuszczowych, co jest późniejszą przyczyną przewagi gromadzenia się tłuszczu w organizmie.


Etapy, jakie zachodzą w ciele przy cellulicie to:


  • zastój w naczyniach krwionośnych i chłonnych.
  • rozszerzenie i zwiększenie przepuszczalności naczyń powoduje, że pomiędzy komórkami tłuszczowymi zaczyna gromadzić się płyn, czyli obrzęk. Obrzęk powoduje niekorzystne zmiany w metabolizmie adipocytów.
  • rozrost adipocytów powoduje ucisk na naczynia krwionośne, które powodują słabe odżywienie i dotlenienie skóry. Co później przekształca się w odkształcenie tkanki łącznej i włókna kolagenu co w rezultacie nasza skóra traci swoją elastyczność i odporność na rozciąganie, a stwardniałe włókna uciskając na włókna nerwowe, mogą wywoływać ból.

Modelowanie sylwetki kosmetykami antycellulitowymi:


Gdy chcemy uzyskać efekt pięknego ciała bez cellulitu, to ćwiczenia są podstawą. Jeżeli jednak stawiamy na kosmetyki antycellulitowe, to w tym przypadku trzeba działać na tej płaszczyźnie pielęgnacyjnej. W drogeriach czy aptekach jest dużo kosmetyków, które można kupić i przetestować je na własnej skórze.

Dlatego warto wybrać się do odpowiedniej drogerii i wziąć z półki odpowiedni kosmetyk, który zapobiegnie wiotczeniu skóry i wpłynie na modelowanie sylwetki. W kategorii kosmetyków antycellulitowych dostępne są również kosmetyki oparte na naturalnych składnikach, dzięki temu mamy pewność, że kosmetyki, których będziemy używać, nie podrażnią nas.

Kosmetyki antycellulitowe są propozycją dla osób, co chcą zadbać o siebie i wyszczuplić sylwetkę, ujędrnić i wygładzić partie ciała czy też pozbyć się brzydkich rozstępów.

Szczególną pielęgnację antycellulitową potrzebują kobiety w trakcie i po okresie ciąży. By skóra wróciła do pełnej świetności, musi być zastosowana pielęgnacja kosmetykami. W walce ze skutkami po jej nadmiernym rozciągnięciu skóry najlepiej sprawdzą się kosmetyki na modelowanie sylwetki dla mam i kobiet w ciąży. Spośród kosmetyków tej kategorii można wyróżnić preparaty zapobiegające powstawaniu rozstępów albo cellulitu, a także odznaczające się korzystnym dla skóry wpływem na poziom ujędrnienia.

Kosmetyki na modelowanie sylwetki dla mam i kobiet w ciąży radzą sobie ze zmienioną gospodarką hormonalną i spowolnionym metabolizmem. Dzięki regularnemu stosowaniu takich kosmetyków przez kobiety w ciąży i po ciąży przełoży się to na szybki powrót do formy po porodzie.


Czy kosmetyki antycellulitowe działają?


Oczywiście, że tak! Kosmetyki antycellulitowe powinny uszczelniać naczynia krwionośne i chłonne. Co oznacza, że dzięki takiej pielęgnacji ciała możemy poprawić krążenie krwi i limfy poprzez wcieranie kremów i balsamów antycellulitowych.

Odpowiednio dobrany kosmetyk z drogerii czy apteki na cellulit z pewnością usprawni wewnętrzną przemianę materii w komórkach tłuszczowych i usunie obrzęk pod skórą. Dobra kuracja antycellulitowa, którą będziemy stosować regularnie, przyniesie pozytywne efekty.

Pamiętaj, że "skórka pomarańczowa" lubi powracać więc najlepiej wprowadzić pielęgnację antycellulitową przez cały czas. Można również przy wcieraniu balsamów antycellulitowych użyć intensywnego masażu lub masażera, który poprawi wchłanianie aktywnych składników balsamów w skórę.


Podsumowanie:


Z pewnością kosmetyki antycellulitowe mają możliwość odbudowania naszej pięknej skóry. Nie po to produkują kosmetyki antycellulitowe by ich nie używać, ale po to, że dają one efekt. Oczywiście używanie go w codziennej pielęgnacji przyniesie upragnione skutki stosowania, tylko trzeba na nie poczekać. Po jednej aplikacji z pewnością nie zauważymy poprawy, ale po paru aplikacjach i masażach będzie widoczny efekt. Na rynku kosmetycznym mamy dużo kosmetyków, które walczą z pomarańczową skórką, dlatego warto na nie spojrzeć łaskawym okiem i się do nich przekonać. Można porównać różne kosmetyki antycellulitowe w drogerii co do składów, pielęgnacji, regeneracji skóry i wybrać ten, który będzie najlepszy. Powodzenia w znalezieniu tego jedynego kosmetyku antycellulitowego!

To tyle w dzisiejszym wpisie na blogu. Zapraszam do odwiedzenia również innych tematów, które Ciebie zainteresują.

Jeżeli macie do polecenia ciekawe tematy czy kosmetyki, którym warto się przyjrzeć bliżej i je opisać to piszcie do mnie w komentarzach, jak również na skrzynkę e-mail 🙂
Dziękuję za poświęcony czas i do zobaczenia w następnym wpisie 🙂
Izabela

Komentarze (2)
Anna - kobietyprzykawie.pl
ANNA - KOBIETYPRZYKAWIE.PL, 15 czerwca 2022 19:58
Kosmetyki antycellulitowe w połączeniu z odpowiednią dietą oraz masażami lub szczotkowaniem skóry, to idealne połączenie i może zdziałać cuda. :)
MAZGOO.PL
MAZGOO.PL, 20 czerwca 2022 03:31
Myślę, że kosmetyki w mixie z dieta , nawodnieniem cwiczeniami moga zrobic wiele ;)
Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

© Copyright 2023 czarkosmetykow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin. Polityka prywatności. Design by Modest Programmer