Blog z Recenzjami Kosmetycznymi

4 lipca 2021
Witajcie na blogu CzarKosmetyków! Tak jak już wspominałam we wcześniejszym wpisie na moim blogu, od paru lat interesuje się przedłużaniem paznokci metodą żelową na tipsie. Od czasu jak poszłam pierwszy raz do kosmetyczki na paznokcie, to spodobał mi się efekt paznokci po wyjściu z salonu. Co więcej, paznokcie na żelu dłużej się trzymają na paznokciach od zwykłego lakieru, który na drugi dzień już odpryskuje.

Dlatego dzisiaj chciałabym przedstawić Wam metodę, jaką ja stosuje na moje paznokcie, które dobrze sprawdzą się na różne imprezy okolicznościowe takie jak wesela czy chrzest.

Zacznę od tego, że paznokcie, jakie ja wykonuje to zwyczajny french. Tylko że na białym tipsie, który pokryty jest jasno-różowym żelem.

Poniżej przedstawiam Wam efekt końcowy moich paznokci.
Efekt końcowy paznokci
Tutaj możecie zerknąć i zobaczyć jakie produkty kosmetyczne używałam do wykonania tego french'u.
Kosmetyki do paznokci

Przedłużanie paznokci krok po kroku: ⬇


1. W pierwszej kolejności dezynfekuje dłonie. Jest to potrzebne dla nas samych, by nie dostało się zakażenie do paznokcia.

2. Drugim etapem jest odsunięcie skórek od paznokcia kopytkiem.

3. Po uzyskaniu efektu odsunięcia skórek biorę cążki do obcinania. I obcinam skórki, które są nam niepotrzebne. Robię to delikatnie by nie obciąć sobie skóry więcej niż potrzeba. Gdy skórki mamy wycięte to przechodzimy do następnego kroku.

4. Zawsze, gdy chcemy przedłużyć paznokieć na żelu, trzeba go maksymalnie skrócić. Więc jeśli mamy długie paznokcie to je obcinamy, a potem skracamy, piłując paznokieć pilniczkiem.

5. Następnym etapem jest zmatowienie paznokci. Do tego używam bloczka polerskiego z Semilac. Również może być inny, jaki znajdziecie w drogerii.

6. Po tym kroku biorę szczoteczkę lub pędzelek i usuwam pył z paznokci.

7. Kiedy paznokieć już jest zmatowiony, przechodzę do jego odtłuszczenia. Używam do tego Cleaner'a, który dokładnie odtłuści płytkę mojego paznokcia. Trzeba to robić dokładnie, by nasz żelowy paznokieć dobrze się trzymał i nie odpadł.

8. Wybór tipsa! Kolejnym etapem jest wybranie sobie danego rodzaju tipsów do naturalnych paznokci. W moim przypadku były to białe tipsy. Dobrą metodą jest również przygotować sobie wcześniej odpowiedni rozmiar tipsów poprzez przymierzenie ich.

9. Jak przykleić tips? Następnym krokiem jest przyklejenie tipsa do naturalnego paznokcia. Dla osób początkujących polecałabym wybrać sobie tipsy z kieszonką. Ponieważ są łatwiejsze do przyklejania niż takie zwykłe, co nie mają kieszonki. Do ich przyklejenia potrzebujemy kleju do tipsów. A więc do kieszonki tipsa nakładamy klej i przyklejamy no naturalnego paznokcia. Koniecznie trzeba przycisnąć tipsa do paznokcia oraz brzegi paznokcia by dobrze się przykleiły. Jednak jeżeli nie macie takich z kieszonką tipsów, to można użyć także zwykłych, które też się dobrze sprawdzą.

10. Gdy już mamy przyklejone tipsy do naturalnej płytki, trzeba skrócić je gilotyną do pożądanej długości.

11. Następnym krokiem jest nadanie kształtu paznokciu poprzez spiłowanie. Czyli konkretnie chodzi tutaj jaki chcemy mieć rodzaj tego paznokcia np. migdał. W późniejszym kroku trzeba również zmatowić tipsa. Po zmatowieniu bloczkiem polerskim oraz zacieram granice między naturalnym paznokciem a tipsem.

12. Kolejnym krokiem jest usunięcie pyłu szczoteczką lub pędzelkiem. Jest to ważny element w przygotowania paznokcia na żel, by pod spodem nie było okruszków, które mogą zepsuć efekt końcowy paznokci.

13. Następnie odtłuszczam Cleaner'em jeszcze raz wszystkie paznokcie.

14. Po tym kroku zastosujemy na moje paznokcie Primer. Który nakładam na paznokcia naturalnego, jak i tipsa. Wystarczy jedna kropelka, ponieważ primer sam się rozprowadza na paznokciu. Uwaga! Ma dość mocno specyficzny zapach. Dopiero jak się wchłonie i odparuje, możemy przejść do następnego kroku.

15. Następnym krokiem jest nałożenie bazy na paznokcie. Staram się nakładać ją jak najbliżej skórek. I utwardzamy w lampie około 2 minuty.

16. Gdy już mamy utwardzony paznokieć to przechodzimy do następnego kroku. Czyli daję na paznokieć żel budujący pędzelkiem o odcieniu przeźroczysto-różowym. I rozprowadzam go dokładnie po całym paznokciu. Czyli przesuwam żel na boki, koło skórek i na brzegi tipsa. Trzeba uważać, ponieważ żel lubi się rozlewać na boki i po utwardzeniu boki paznokci mogą być nieestetyczne. Dlatego osobom początkującym będzie łatwiej z żelem samopoziomujący, ponieważ jest łatwiejszy w aplikacji.

17. Paznokieć z żelem utwardzamy w lampie 2 minuty.

18. Po wyjęciu z lampy przemywamy paznokieć Cleaner'em i opiłowuję pilniczkiem brzegi paznokcia i okolice skórek. Później biorę bloczek polerski i wygładzam wszelkie nierówności, które powstały w wyniku przesuwania się żelu na paznokciu w czasie utwardzania. Ja daję jedną warstwę żelu na paznokcia, ponieważ jest to dla mnie wystarczające. Jeżeli chcesz mieć pewność, że paznokieć będzie się dobrze trzymał, można dać drugą warstwę.

19. Paznokieć oczyszczam Cleaner'em i aplikuję żel nabłyszczający TOP COAT. Oczywiście utwardzam w lampie 2-3 minuty.

20. Ostatnim etapem jest nałożenie oliwki na skórki. Ja akurat używam już dłuższy czas oliwki z Semilac.

Oto były wszystkie punkty krok po kroku, które ja stosuje u siebie, by zrobić sobie mój ulubiony french. Oczywiście ten efekt na paznokciach utrzymuje się u mnie dość długo, z czego jestem zadowolona. Jeżeli jeszcze nie spróbowałaś u siebie zrobienia takich paznokci, to zapraszam do mojego samouczka.

Jeżeli macie ciekawe tematy, które mogłabym poruszyć na moim blogu. To piszcie do mnie w komentarzu lub na skrzynkę e-mail 🙂
Dziękuję za poświęcony czas i do zobaczenia w następnym wpisie 🙂
Izabela

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

© Copyright 2024 czarkosmetykow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin. Polityka prywatności. Design by Modest Programmer