Blog z Recenzjami Kosmetycznymi

Witajcie na blogu CzarKosmetyków!

Zima zbliża się dużymi krokami. Dni już coraz zimniejsze jesienna kurtka już została zastąpiona zimowym grubym płaszczem. Teraz jedyne co trzeba zrobić to zaszyć się w domu i przeżyć zimowe miesiące. By później obudzić się jak niedźwiedź po zimowym śnie. Który wychodzi na zieloną wiosenną trawę.

Po małym wstępie zapraszam Was moi czytelnicy do wpisu blogowego.

Dzisiaj chciałabym przyjrzeć się bliżej szamponom z dodatkiem SLS. Ponieważ jest to dość w sumie ważny temat, który warto poruszyć.

W czasach gdzie dopiero rozwijała się kosmetyka związana z różnymi szamponami, żelami pod prysznic czy innymi produktami kosmetycznymi. Nikt nie zwracał takiej uwagi na slsy. Ponieważ sama produkcja kosmetyków była czymś fajnym. A jak już zaczęła się sprzedaż, to raczej konsumenci nie zwracali na to większej uwagi, co biorą do rąk i swoich koszyków.

Jednak nasza mentalność związana z produktami ekologicznymi wzrasta i to również kosmetyki się zmieniają dla nas kupujących. Teraz często firmy kosmetyczne rezygnują z SLS i produkują kosmetyki naturalne. Nasza świadomość w kwestii pielęgnacji włosów jest większa, przez co również sięgamy po kosmetyki naturalne. Jedną z kategorii substancji, które szybko trafiły na czarną listę i często są w szamponach to SLS.

Szampon z dodatkiem SLS, co o nim wiesz?

Czym jest SLS?


SLS (Sodium Lauryl Sulfate ) - To silna substancja myjąca, która odpowiada za powstanie piany. Pozwala na obfite pienienie się produktów kosmetycznych podczas mycia się. Jest to podstawowy składnik w szamponach, żelach pod prysznic, płynach do kąpieli czy żelach domycia twarzy. Substancja SLS jest wykorzystywana w produkcjach na masową skalę. Dlatego SLS jest owiany złą sławą ze względu na to, że jest podstawowym składnikiem szamponów i innych kosmetyków. SLS stosowany jest w stężeniu do 1% i nie powinien być szkodliwy dla zdrowia. Jednak stosowany w dużym stężeniu, czyli kilkakrotnie użyty w jednym dniu poprzez mycie włosów, może prowadzić do wysuszenia skóry głowy i podrażnień.


Co może powodować SLS w szamponie?


Tak jak to było wspomniane wyżej, substancja SLS jest często spotykana w szamponach. Szampon to dla nas konsumentów podstawowy kosmetyk do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Który my jako kobiety i mężczyźni go używamy w codziennej pielęgnacji. Ale takie nadmierne stosowanie takich szamponów może doprowadzić do:
  • Uszkodzenia bariery naskórka powoduje utratę wody i wysuszenie skóry głowy.
  • Przetłuszczanie się włosów, jest zjawiskiem obciążania ich przez szampon z SLS.
  • Wypadanie włosów. To jest również objaw stosowania wysokich stężeń SLS w szamponie.
  • Podrażnienie skóry głowy takie jak swędzenie, egzema, strupy po wypryskach i inne objawy mogą się pojawić od częstego używania takich produktów kosmetycznych.
  • Może objawiać się też łupieżem.
  • Zaburzeniu produkcji potu i gruczołów łojowych.
  • Kontakt szamponu z oczami głównie przy spłukiwaniu może nieść uczucie wystąpienia podrażnień takie jak pieczenie.
  • Szczególnie niekorzystny dla dzieci, które mają delikatną skórę głowy i mogą je podrażnić.

Czytaj składy szamponu!


Zanim zdecydujesz się na zakup szamponu czy innych kosmetyków to warto upewnić się przed kupnem, co znajduje się w środku takiego kosmetyku. Szukając SLS-ów w składzie, mogą one występować pod innymi nazwami. Takimi jak na przykład:
  • SDS, Sodium Dodecyl Sulfate, Sulfuric Acid, Monododecyl Ester.
  • Lauryl Sodium Sulfate, Sodium Salt, Lauryl Sulfate Sodium Salt.
  • Sodium N-dodecyl sulfate również jest to środek zbliżony do SLS, który jest łagodniejszy w działaniu.
Jeżeli już używamy kosmetyków do pielęgnacji włosów i skóry głowy to wybierajmy produkty naturalne. Warto wybierać świadomie dla swojego zdrowia i poprawy jakości włosów. Kosmetyki naturalne są bezpieczne i mogą bez problemu zastąpić SLS. Właściwości naturalne kosmetyków działają tak samo dobrze. Wśród naturalnych zamienników SLS w kosmetykach warto szukać takich substancji jak:
  • Coco-Glucoside, Lauryl Glucoside, Sodium Cocoamphoacetate.
  • Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Bataine.

Szampon bez SLS. Co warto o nim wiedzieć?


Możesz być pewna, że taki szampon bez SLS też dobrze umyje skórę głowy i włosy. W ich składzie są inne składniki myjące. Które mają łagodniejsze działanie niż te zawierające detergenty. Takie szampony początkowo mogą słabiej się pienić, ale to nie znaczy, że są złe.

Po prostu kosmetyki tego typu są wydajniejsze niż te standardowe dostępne w sklepach. Dzisiaj bardzo popularne stały się szampony w kostce, które są naturalne i odpowiednia do każdego z nas. Zadaniem takiego szamponu jest odpowiednie oczyszczenie i pielęgnacja włosów w sposób delikatny.

Takie szampony bez SLS są polecane osobom ze skłonnością do różnych alergii związanej ze świądem skóry. Większość z nas na pewno boryka się z takimi problemami, używając zwykłych szamponów do mycia. Jeżeli odczuwasz przesuszenie, ściągnięcie skóry głowy lub włosy są przetłuszczone i pozbawione blasku, to warto zastanowić się nad zmianą szamponu bez SLS.


Gdzie szukać szamponów bez SLS?


Takie szampony można znaleźć w sklepach z kosmetykami do pielęgnacji włosów oraz aptekach. Można również nie wychodzić z domu i przeglądać sklepy internetowe. Których jest dzisiaj dużo, szczególnie jeżeli chodzi o pielęgnację naturalną. Można również zainspirować się szamponami dla dzieci, które tez są polecane do pielęgnacji włosów.


Podsumowanie:


Warto zainteresować się kosmetykami naturalnymi do pielęgnacji włosów. Ze względu na to, że czasami borykamy się z problemami skórnymi. A nie pomyślimy, że to właśnie przez kosmetyk, który używamy, nasza skóra jest podrażniona. Czasami szukamy winy w sobie w organizmie, a to produkty zewnętrzne z SLS robią nam krzywdę. Warto zaobserwować skórę głowy jak się zachowuje w kontakcie z szamponem z SLS. Nie przekładajmy wszystkich chemicznych produktów na nasz organizm. Chemiczne składy nie są dobre dla zdrowia ich użytkowania. Lepiej opłaci się używanie naturalnych składów kosmetyków, ciało Ci za to podziękuje.

To wszystko w dzisiejszym wpisie kosmetycznym. Jeżeli macie jakieś pytania do mnie lub ciekawe tematy, które mogłabym poruszyć na swoim blogu, to zapraszam do kontaktu w komentarzu albo przez e-mail 🙂
Dziękuję za poświęcony czas i do zobaczenia w następnym wpisie 🙂
Izabela

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

© Copyright 2024 czarkosmetykow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin. Polityka prywatności. Design by Modest Programmer