Blog z Recenzjami Kosmetycznymi

Witajcie na blogu CzarKosmetyków!

Mamy styczeń początek Roku gdzie każdy w tym miesiącu stawia na wykonanie danego celu. Ważne jest, jaki to jest cel, którego będziemy się trzymać cały rok kalendarzowy. Przykładowo może być to całoroczna pielęgnacja włosów.

W dzisiejszym wpisie chciałabym poruszyć temat wypadania włosów. Wiele z nas może nie zauważa tego problemu lub boryka się z nim od lat. A wypadanie włosów jest trudne do zaakceptowania.

To, że włosy nam wypadają, jest naturalne. Jednak jeżeli włosy wypadają garściami w nadmiernej ilości i przekraczają normę około 100 włosów dziennie, to powinniśmy już się tym faktem zaniepokoić.

Co to jest zakupoholizm i jak z tym walczyć?

Dlaczego kobietom wypadają włosy?


Posiadanie bujnej czupryny to marzenie każdej kobiety. Niestety coraz więcej pań boryka się z problemem wypadania włosów. Gdy problem się nasila często, można zauważyć włosy na podłodze w łazience czy na szczotce, którą się czeszemy.

Według badać większość kobiet w wieku od 15 do 65 roku życia miały etap nadmiernego wypadania włosów. Problem też dotyka kobiety, co przechodzą menopauzę w i wieku około 40-50 roku życia. Również kobiety po porodzie borykają się z wypadaniem włosów. Ponieważ po porodzie jest spadek ilości hormonów, co wpływa na wypadanie włosów.

Najczęściej popularnym problemem u kobiet są zakola albo łysienie plackowate. Powodem wypadania włosów są uwarunkowania genetyczne, przebyte choroby, zaburzenia hormonalne, zła dieta czy nawet nieprawidłowa pielęgnacja włosów.

Jeżeli już wiesz, że masz problem z wypadaniem włosów. To trzeba zdiagnozować przyczynę wypadania włosów. Najlepiej udać się do Trychologa i zasięgnąć porady.


Przyczyny wypadania włosów:


1) Duży stress – Jest odpowiedzialny za rozregulowanie naszego organizmu, co powoduje nie tylko wypadanie włosów, ale również inne przyczyny.

2) Chemioterapia – Utrata włosów na skutek chemioterapii jest najbardziej traumatycznym przeżyciem w leczeniu pacjentów onkologicznych. Jednak efekt jest odwracalny i po 3-6 miesięcy włosy odrastają.

3) Choroby tarczycy – (np. nadczynność i niedoczynność tarczycy). Choroba niezdiagnozowania i nieleczona będzie skutkowała wypadaniem włosów. Nadmiar hormonów tarczycy, jak i ich niedobór powoduje osłabienie cebulek włosa. I w efekcie włos wypada.

4) Choroby skóry (np. grzybica, łupież, łuszczyca) – Choroby skóry głowy mogą wiązać się z uciążliwymi dolegliwościami i mogą doprowadzić do utraty włosów. Dla osób chorych jest to bardzo kłopotliwe, ponieważ wiąże się to z poczuciem wstydu i izolacji. Jednak gdy zostanie podjęte leczenie, można powrócić do normalnego życia.

5) Zatrucie toksynami i metalami ciężkimi – Dla zdrowia człowieka są zagrożeniem metale ciężkie i toksyny. Ich obecność w organizmie może prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia. Oraz stanu włosów, które będą zmatowione, łamliwe oraz zaczną wypadać. Włosy są ważne, gdyż zdradzają stan naszego zdrowia.

6) Spożywanie leków- np. antykoncepcja, leki na tarczyce itp. Przyjmowane przez nas leki mogą powodować stopniowe lub nagłe wypadanie włosów. Zawarte substancje w lekarstwach przyspieszają fazę wzrostu włosa, co skutkuje łysieniem. Leki mogą mieć powikłania również ze wzrostem włosów.

7) Zła dieta – niedobór witamin takich jak np. żelazo, cynk, magnez i nieodpowiednia dieta może wywołać łamliwość, przesuszanie włosów aż w końcu utraty włosów.

8) Zmiana pór roku – może mieć duże znaczenie. Ponieważ jeżeli jest lato mamy do czynienia z promieniowaniem UV, słoną wodą czy piaskiem. Natomiast w zimę niska temperatura i chłodne powietrze przyczyniają się do wypadania włosów.

9) Używki – np. palenia papierosów, picie alkoholu, zażywanie narkotyków doprowadzą do popsucia się całego organizmu i utraty włosów również.

10) Covid-19 – W ostatnich latach, gdy zaczęła się pandemia, więcej osób zwraca się do lekarzy z problemem wypadania włosów. Wynika to właśnie z przebycia koronawirusa. Wypadanie włosów to objaw towarzyszący chorym nawet po przebyciu choroby zakaźnej. Problem po infekcyjnej utraty włosów rozpoczyna się od 6 do 12 tygodni od momentu zakażenia się wirusem. I wiąże się z większą utratą włosów.

11) Brak odpowiednich kosmetyków do włosów – Źle dobrane kosmetyki, też mogą wpłynąć na wypadanie włosów. Jeżeli widzimy, że dany kosmetyk nam się nie sprawdza, to go nie używamy. By później nie mieć problemów z włosami i skalpem głowy. Zatem warto mieć odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów.


Jak walczyć z wypadaniem włosów?


  • Najlepiej użyj odpowiedniego kosmetyku dobranego do twojego rodzaju włosów. W szamponie unikaj SLS-ów, które zaburzają pracę łoju na skórze głowy, co prowadzi do wielu chorób np. swędzenia skóry, łupieżu czy innych nieciekawych powikłań. Dobry szampon powinien mieć w składzie skrzyp, pokrzywę, czarną rzepę.

  • Możesz zacząć brać suplementy diety, by włosy były mocniejsze. Odpowiednia suplementacja od wewnątrz da efekty. Na rynku jest dużo suplementów diety, więc warto udać się do apteki i zapytać o radę farmaceuty, który suplement będzie odpowiedni dla Ciebie 🙂

  • Olejowanie to hit w pielęgnacji włosów! Oleje naturalne zawierają dużo witamin i odżywczych kwasów tłuszczowych. Czemu z nich nie skorzystać? Olejowanie włosów to dobry pomysł na ich wzmocnienie. Dzięki takim zabiegom na włosy można odbudować je. Będą one miękkie i mniej podatne na zniszczenia. Do najpopularniejszych olei należą: olej arganowy, olej lniany, olej kokosowy i inne.

  • Dieta! Pierwsze kroki, jakie trzeba podjąć to dieta. Można wprowadzić więcej potraw bogatych w produkty odżywcze, minerały i witaminy. Zadbaj o to, żeby w codziennym jadłospisie znalazły się warzywa, rośliny strączkowe, orzechy i zdrowe oleje roślinne.

  • Pij drożdże! Picie drożdży dobrze wpływa na włosy. Przede wszystkim dostarczania włosom bomby witaminowej w postaci drożdży, która odżywia je. Dzięki temu pasma włosów są lśniące, sprężyste i mocne. Taka kuracja zapobiega przetłuszczaniu się włosów. Drożdże wspomagają cały organizm wraz z układem odpornościowym i nerwowym.

  • Wcierki na porost włosów. Są popularne, ponieważ wcierki dostarczają dużo składników odżywczych. Oraz stymulują cebulki włosa do szybkiego wzrostu. Wcierki należy aplikować systematycznie przy nadmiernej utracie włosa. Można również wykorzystać do tego domowe sposoby i zrobić własnoręcznie domową wcierkę do włosów np. Z wywaru z pokrzyw, skrzypu czy czarnej rzepy.

  • Ogranicz używania lokówki i prostownicy. Takie zabiegi z używaniem urządzeń elektrycznych źle wpływają na włosy. Są one osłabione, łamliwe i co najgorsze najczęściej wypadają po takich stylizacjach. Ważną kwestią jest również to by włosy traktować delikatnie, nie szarpać nie wiązać w wysoki kucyk. Wszystko, co robimy włosom, robimy sobie.

Podsumowanie:


Rozpoczynając walkę z wypadaniem włosów, trzeba przyjąć pozytywną postawę. Z tego względu, że pozytywne myślenie dużo da człowiekowi. Jak będziemy myśleć negatywnie o skutkach, jakie mamy u siebie, to prędko się z tym nie pożegnamy. Również przy terapii związanej z odbudową bujnej czupryny trzeba uzbroić się w cierpliwość. Daj sobie 2 lub 3 miesiące starań o przyrost włosów na głowie. Jeżeli jednak nie będziesz widziała efektów, zgłoś się do lekarza, który pokieruje Cię na właściwą ścieżkę odbudowy włosów 🙂

To tyle na dzisiaj w najnowszym artykule. Jeżeli macie do polecenia jakieś kosmetyki czy tematy, którym warto się przyjrzeć bliżej i je zrecenzować to piszcie do mnie w komentarzach, jak również na skrzynkę e-mail 🙂
Dziękuję za poświęcony czas i do zobaczenia w następnym wpisie 🙂
Izabela

Komentarze (1)
Joanna
JOANNA, 11 stycznia 2022 17:59
Ja kiedyś zażywałam regularnie skrzyp w tabletkach, Bardzo mi pomógł i nie tylko z włosami, ale też paznokciami. Pora do tego wrócić. Pozdrawiam!
Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

© Copyright 2024 czarkosmetykow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin. Polityka prywatności. Design by Modest Programmer