Blog z Recenzjami Kosmetycznymi

1 listopada 2021
Witajcie na blogu CzarKosmetyków!

Zastanawiałyście się kiedyś, czemu po użyciu kwasów na naszej cerze występują różne alergie. Na przykład zaczerwienienia na skórze, pojawienie się krostek w miejscu użycia kwasów czy innych powikłań z tym związanych. Ja też się nad tym zastanawiam, dlatego dzisiaj chciałabym się przyjrzeć bliżej kwasom, które stosujemy do pielęgnacji naszej cery.

Zapraszam do wpisu blogowego 3..2..1!

Zastosowanie kwasów na buzie często jest przez nas kobiety odbierane różnie. Ponieważ u niektórych z nas kwasy działają prawidłowo. A u nawet większości kobiet występuje pogorszenie stanu cery po użyciu kwasów.

Wysyp po kwasach. Czemu nasza skóra tak reaguje?

Kwasy do twarzy co to takiego?


Kwasy są bardzo popularnymi zabiegami na twarz. Każdy salon kosmetyczny ma w ofercie takie zabiegi. Również możemy wykonywać takie zabiegi u siebie w domowym zaciszu. Szczególnie takie zabiegi poleca się osobom, co mają cerę trądzikową, dojrzałą czy przebarwienia skóry. W drogerii czy salonie kosmetycznym jest dużo rodzajów kwasów do twarzy. Dzięki czemu możemy dopasować do siebie produkt kosmetyczny, który potrzebujemy. Z kwasów możemy wymienić parę rodzajów między innymi:

  • Kwas AHA – w skład tych kwasów wchodzą kwas glikolowy, migdałowy, mlekowy, jabłkowy, a także pirogronowy. Najczęściej stosuje się je u osób z cerą mieszaną, suchą bądź dojrzałą w celu jej odświeżenia i oczyszczenia.
  • Kwas BHA – w skład nich wchodzi kwas salicylowy. Sprawdzający się u osób z cerą trądzikową oraz tłustą. Umożliwia oczyszczenie cery oraz zredukowanie występowania bakterii na skórze.
  • Kwas PHA – w skład których wchodzą kwas laktobionowy, kwas askorbinowy oraz glukonolakton. Polecany dla cery wrażliwej oraz naczynkowej. Kwasy te dodatkowo cerę wzmacniają.

Wysyp po kwasach. Czemu się tak dzieje?


Wysyp najczęściej występuje po wykonaniu zabiegu na skórze. Przez co mamy pogorszenie cery przez substancje znajdujące się w kwasie. Na przykład przez dużą zawartość witaminy C czy retinoidami, który przyspieszają naturalny proces złuszczania naskórka.

Kwasem możemy podrażnić mieszki włosowe znajdujące się na twarzy i wtedy będą pojawiać się stany zapalne jak pryszcze. Po użyciu kwasów trzeba się z tym liczyć, że mogą pojawić się wypryski. A to z tego względu, że nasza skóra jest przyzwyczajona do 8 tygodniowego złuszczania się sama. A jak zaaplikujemy kwasy, to możemy być pewne, że złuszczanie nastąpi od razu.

Jednak nie dotyczy to wszystkich kobiet stosujących kwasy. Ponieważ wysyp po kwasach najczęściej występuje u osób co mają cerę trądzikową. Wysyp często może pojawić się na twarzy gdzie często mamy niedoskonałości cery. Pojawienie się wyprysków w innym miejscu twarzy może być odczytany jako zła pielęgnacja albo dany produkt kosmetyczny nam nie służy i trzeba go wymienić na inny.

Często wysyp po kwasach mylimy z alergią. Alergia nie ma tu związku z zaskórnikami czy wypryskami. Alergia objawia się malutkimi krostkami, które swędzą, wtedy mamy pewność, że dany kwas nas uczula.

Jeżeli nastawiamy się na kuracje kwasami, musimy wiedzieć, że takie są stany zapalne po kwasach jak zaskórniki czy wypryski. Mogą przejawić się w większe czerwone pryszcze, które mogą goić się tygodniami, czym nasza skóra dojdzie do ładnego wyglądu. Dlatego trzeba być cierpliwym w takiej pielęgnacji, by kuracja przyniosła efekty.

Dobrą porą na zabiegi kwasami jest pora jesienno-zimowa.


Jak zacząć przygodę z kwasami? Dobre rady.


  • Ważnym elementem takiej przygody jest uświadomienie sobie, jaką mamy cerę i jaki kwas nam pomoże w naszej pielęgnacji. Oczywiście trzeba też zwrócić uwagę na to, żeby wybrać odpowiedni kosmetyk do naszej cery. Jeżeli mamy cerę trądzikową to wybieramy kosmetyki głównie przeznaczone do takiej cery, a nie inne.
  • Jak już wybieramy się do sklepu, to trzeba koniecznie wybrać odpowiednie pH kosmetyku. Kwasy dostępne w drogeriach czy aptekach mogą nie działać tak intensywnie, jak te wykonywane w gabinetach kosmetycznych.
  • Jeżeli pierwszy raz kupujecie kwasy do twarzy w drogerii, to można zawsze poprosić konsultanta o pomoc w doborze odpowiedniego kosmetyku.
  • Jak już wprowadzamy kwasy do pielęgnacji, to róbmy to z głową. Aplikujmy powoli, obserwując jak zachowuje się nasza skóra. Dzięki takiemu trikowi na pewno zmniejszymy ryzyko dużych podrażnień na buzi.
  • Po wykonaniu kuracji kwasami trzeba pamiętać o ochronie przed słońcem, czyli używanie kremów z filtrem. Zabezpiecza to skórę przed pogorszeniem jej kondycji i różnymi przebarwieniami skóry.
  • Kobiety w ciąży i karmiące powinny uważać z używaniem kwasów na twarzy. Najlepiej konsultować takie kuracje z kwasami z lekarzem prowadzącym albo po prostu zrezygnować z takiej pielęgnacji.

W jakich cenach są kwasy do twarzy?


Jeżeli wybierasz się do drogerii i w warunkach domowych wykonujesz zabieg, to tutaj koszt odpowiedniego kosmetyku waha się w granicach od 30-120 zł. W przypadku drogeryjnych kwasów te ceny nie są tak wysokie, jak w salonie kosmetycznym.

Chyba że chcemy skorzystać z wizyty u specjalisty. To wtedy warto mieć na uwadze, że cena będzie różnić się w zależności, do jakiego salonu kosmetycznego się udamy. Różnica cenowa będzie obejmować też jaki kwas wybierzemy na twarz. Takie wizyty w salonach kosmetycznych gdzie mamy wykonywany zabieg pojedynczy kosztuje między 150 -300 zł.

To wszystko w dzisiejszym wpisie kosmetycznym.

Jeżeli macie jakieś pytania do mnie lub ciekawe tematy, które mogłabym poruszyć na swoim blogu, to zapraszam do kontaktu w komentarzu albo przez e-mail 🙂
Dziękuję za poświęcony czas i do zobaczenia w następnym wpisie 🙂
Izabela

Komentarze (1)
Lailabodyscrub
LAILABODYSCRUB, 1 listopada 2021 13:03
Bardzo ciekawy artykuł, przeczytałam cały z dużą przyjemnością :)
Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

© Copyright 2024 czarkosmetykow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin. Polityka prywatności. Design by Modest Programmer